Hafif Çelik Ev Modelleri ve Fiyatları

İnşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte klasik betonarme yapıların aksine yeni yeni ev modelleri ortaya çıkmıştır. Bu yeni ev modelleri arasında en çok göze çarpan yapılardan biri de hafif çelik ev olarak adlandırılan yapılardır. Nestavilla firması olarak en güvenilir yapılardan biri olan hafif çelikten yapılan evleri pek çok modeller birlikte müşterilerimize sunuyoruz.

Hafif çelik evler adından da anlaşılabileceği gibi hafif çelik kullanılarak yapılan yapılan evlerdir. Soğuk ortamlarda üretilen çeliklerin kullanıldığı bu evler hafifliği sebebiyle daha güvenilir olmaktadır. Öyle ki bu malzeme hafiflik yaratmak için kullanılan ahşapların yerini almıştır.

İnsanlar ev sahibi olmak istediklerinde çoğu zaman şıklık ve görünüşe önem verse de güvenlik de öncelikleri arasında yer alır. Firma olarak evlerin yapımında kullandığımız bütün malzemeler evlerin güvenli olmasını sağlamakta. Ancak bunlar içerisinde en önemli malzeme hafif çeliktir. Diğer malzemeler ile birlikte kullanılan bu inşa malzemesi ev sahipleri için maksimum güvenilirliği sağlıyor.

Hafif Çelik Hangi Yapılarda Kullanılır?

Hafif çelikler son yıllarda sağladığı güvenlik nedeniyle pek çok alanda kullanılabilir hale gelmiştir. Biz Nestavilla firması olarak bu malzemeleri müşteri istekleri doğrultusunda daha çok hafif çelik villa ve hafif çelik dubleks ev yapmak için kullanıyoruz. En kaliteli malzemeleri kullandığımız bu yapılarda hafif çelikleri de ekleyerek müşterilerimiz için güvenli bir ev ortamı sağlıyoruz.

Hafif çeliklerin kullanım amacı hafifliği sağlayarak dayanıklılığı arttırmak olduğunda evlerimizin her yerinde bu malzemelerden kullanmamaktayız. Bu malzemeleri daha çok direncin fazla olduğu direklerde kullanarak evler için en iyi dayanıklılığı sağlayabiliyoruz. Bu şekilde evin dış görünüşü de dışarıdan etkilenmemiş oluyor.

Neden Hafif Çelik Evler Tercih Edilmelidir?

Hafif çelikler hakkında bilinmesi gereken ilk husus bu malzemelerin evin görüşüne herhangi bir etkide bulunmadığıdır. Yalnızca yapıların içinde bulunan bu inşa malzemeleri yapıda estetik görünümü hiçbir şekilde etkilememektedir. Hafif çelikler yapısı gereği kolay bir şekilde esneyebilmekte ve işlenebilmektedir. Bu nedenle evlerin inşası sırasında başvurduğumuz montaj yönteminde büyük bir kolaylık sağlar. Bu şekilde iş güvenliğine ve daha kaliteli işçiliğe imkân vermekte. Ayrıca hafif çeliklerin uzun seneler dayanıklı oluşu, kontrollü bir şekilde üretilmesi ve yüksek binalarda dahi kullanılabiliyor olması da hafif çeliğin kullanımına neden olan faktörler arasında.

Hangi Evlerde Hafif Çelik Kullanıyoruz?

Müşterilerimiz bizden ev sahibi olmak istediklerinde hangi yapılarda hafif çelik kullandığımızı merak ederler. Özellikle yaptığımız villalarda ve dubleks evlerde bu yapım malzemesini kullanıyoruz.

Ev sahibi olmak isteyenler gösterişli bir yapı istediğinde çoğu zaman villaları seçerler. Bizim de üretimini yaptığımız bu villalar şık olmasının yanında kullandığımız hafif çelik gibi malzemeler sayesinde oldukça güvenli bir ortam sunuyor. Evin büyük olmasına rağmen bu çelikler sayesinde sağlanan hafiflik deprem gibi doğal afetler karşısında koruma sağlamaktadır. Ayrıca yine yaptığımız dubleks evlerin de görünüşünün yanı sıra dayanıklı olması nedeniyle de müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Başka bir deyişle müşteri isteklerini de göz önünde bulundurarak birçok ev modelinde bu inşa malzemesini kullanıyoruz.

Hafif Çelik Evlerin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Hafif çeliklerin avantajları daha ön plana çıkmaktadır. Öyle ki çoğu zaman hiçbir dezavantaj ile karşılaşılmaz.

Nestavilla firması olarak temin ettiğimiz hafif çeliklerin kalitesi sayesinde evlerin daha uzun ömürlü, dayanıklı ve güvenilir olmasını sağlıyoruz. Bu malzemeler duvarlarda ve direklerde bulunduğundan diğer kaplamalar ile birlikte ısı ve ses yalıtımını sağlamaktadır. Ayrıca pek çok inşa malzemesine oranla maliyetinin düşük olması, çevre dostu olması ve kolay işlenebilir olması da inşa süresinde en iyi işçiliğe imkân vermektedir.

Hafif çelikler evlerde hafifliği sağlayarak dayanaklık sağladığı gibi aynı zamanda paslanma ve korozyona da daha az maruz kaldığından çürümeler de önlenmiş oluyor. Bununla birlikte geri dönüşüme olan katkısı sayesinde çevre dostu bir özelliğe de sahiptir.

Hafif Çelik Evlerde Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Nestavilla firması olarak her zaman müşteri memnuniyetini ve güvenliğini sağlamak ilk amacımızdır. Firma olarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler için en şık evleri yaparken aynı zamanda kaliteli malzemeleri kullanarak kullanıcı dostu evler inşa ediyoruz. Bu kaliteli malzemeler içinde de en çok kullandığımız malzeme hafif çeliktir. Hemen hemen her türlü ev modelinde kullandığımız bu inşa malzemeleri diğer malzemeler ile birleştiğinde başta deprem olmak üzere pek çok doğal afete engel oluyor ve evlerin uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Yapımını gerçekleştirdiğimiz evlerde kullanılan hafif çelikleri üretimden evde kullanım aşamasına kadar her aşamada inceliyoruz. Anlaşmalı olduğumuz üretici firmalar tarafından homojen bir şekilde üretilen bu inşa malzemesini kullanarak evin yapımından itibaren kolaylık sağlıyoruz. Ayrıca üretilme aşamasının her noktasında analiz edilen bu çelik yapılar doğru homojenliğin yakalanmasına ve bu sayede paslanma ve korozyon gibi olumsuzlukların önlenmesini sağlamaktadır. Bu sayede yaptığımız evler daha uzun süreler dayanabilmektedir.

Yeni evinizin hem çok sağlam hem de çok estetik olmasını istiyorsanız, geleneksel inşa yöntemlerine meydan okuyan Nestavilla Hafif Çelik Evler tam size göre!

Tasarımda esneklik sağlayan geleneksel ve modern her türlü mimari yapıya uygun inşa edilen ve çok estetik yaşam alanları sunan Nestavilla Renua hafif çelik evler, yepyeni modelleriyle sizlere daha geniş bir seçim imkanı sunuyor.

Ön üretimli yapı modeliyle çok kısa sürede tasarımı ve uygulaması tamamlanıyor, istediğiniz yere, istediğiniz şekilde kuruluyor. Hafif bir yapı malzemesi olması, özellikle zayıf zeminlerde çeliği çok avantajlı bir konumuna taşıyor, depreme karşı da çok güvenli olmasını sağlıyor.

Arazi ve iklim koşulları göz önüne alınarak inşa edilen Nestavilla Renua hafif çelik evler, ideal ısı ve ses yalıtımı, çok geniş model ve renk seçenekleriyle, doğayla iç içe alanlarda dört mevsim konforlu bir hayat sunuyor.

Çeliğin sağlamlığı ve dayanıklılığıyla yıllara meydan okuyan, çeliğin gücünü estetikle buluşturan, üstün ön üretimli yapı teknolojisiyle hayatı kolaylaştıran Nestavilla Renua hafif çelik evleri yakından görmek ve detaylı bilgi almak isterseniz, showroom ve bayilerimize bekliyoruz.

TAŞIYICI SİSTEM
STEELIFE GALVANİZLİ HAFİF ÇELİK YAPI PROFİLLERİ
DIŞ DUVAR KAPLAMA
10 mm KALINLIĞINDA FIBERCEMENT(SELÜLOZ ELYAF TAKVİYELİ ÇİMENTO VE SİLİKAT ESASLI LEVHA)
İÇ DUVAR KAPLAMA
KURU HACİMLERDE: 12.5 mm KALINLIĞINDA BEYAZ ALÇIPAN + 12.5 mm KALINLIĞINDA PEMBE [YANGINA DAYANIMLI] ALÇIPAN
ISLAK HACİMLERDE: 12.5 mm KALINLIĞINDA BEYAZ ALÇIPAN + 12.5 mm KALINLIĞINDA YEŞİL (SU EMME ORANI AZALTILMIŞ) ALÇIPAN
ÇATI KAPLAMA
0.50 mm METAL KİREMİT ÇATI KAPLAMASI
İZOLASYONLAR
ÇATI: 80+80 mm ÇİFT KAT RULO CAM YÜNÜ [14 kg/m³]
DIŞ DUVAR: 80 mm KALINLIĞINDA TAŞYÜNÜ [40 kg/m³]
İÇ DUVAR: 50 mm KALINLIĞINDA TAŞYÜNÜ [40 kg/m³]
ARAKAT: 80 mm KALINLIĞINDA CAMYÜNÜ [14 kg/m³]
DOĞRAMALAR
ALÜMİNYUM ISI YALITIMLI - 4+16+4 ÇİFT CAM BEYAZ PVC DOĞRAMA 70 LİK SERİ- 4+16+4 ÇİFT CAMLI (İÇTEN PERVAZLI)
DIŞ KAPILAR
ÇELİK DIŞ KAPI / ALÜMİNYUM KAPI
İÇ KAPILAR
Ahşap kasalı Amerikan panel kapı
GARANTİ
2 YIL (İmalat ve montaj tarafımızca yapılacak ise montaj hatalarına karşı)